Eiwitrijk voedsel lijst [395 eiwitrijke producten] Complete tabel en recepten

Marc
Updated: 30/11/2020

Het binnenkrijgen van eiwitrijk voedsel is enorm belangrijk voor je lichaam. Eiwitten spelen een cruciale rol bij verschillende processen in je lichaam. Je kunt je gezondheid een boost geven door elke dag genoeg eiwitten te eten en te drinken.

Maar,

welk voedsel is dan rijk aan eiwitten?

Het zoeken naar eiwitrijk voedsel kan erg lastig zijn. Daarom heb ik 395 eiwitrijke producten voor je op een rijtje gezet en geef ik je 3 superlekkere eiwitrijke recepten!

Eiwitrijk voedsel: tabel

Eiwitrijk voedsel tabel

In de volgende tabellen heb ik verschillend eiwitrijk voedsel voor je op een rijtje gezet. Per voedingscategorie staat dit overzichtelijk in een tabel. Ook laat ik je zien hoeveel calorieën een portie van elk product bevat. Handig voor als je dit bijhoudt! 

Bovenaan staan de producten die het meeste eiwit bevatten en onderaan de producten die het minste eiwit bevatten per portie.

Table Of Contents

1. Eiwitrijk vlees en eiwitrijke vleeswaren

meest eiwitrijke vleessoorten

Vlees kan zeker geschaard worden onder eiwitrijk voedsel. In de volgende 2 tabellen staan de meest eiwitrijke vleessoorten en vleeswaren weergegeven.

1.1 Vlees

NummerProductHoeveelheid (g)Eiwit (g)Calorieën (kcal)
1Kipfilet10030157
2Rosbief10028,3168
3Biefstuk10023,8127
4Konijn10022133
5Tartaar10021,8127
6Kalkoenfilet10021,8141
7Ossenhaas10021,5126
8Hamburger10021272
9Lamshaas10020,8190
10Hert10020,5114
11Tournedos10020193
12Rundergehakt10019,1209
13Eend10019337

1.2 Vleeswaren

NummerProductHoeveelheid (g)Eiwit (g)Calorieën (kcal)
14Rookvlees10022,9152
15Rollade10022,5126
16Ham10021,5201
17Snijworst10020397
18Salami10019,5375
19Leverworst10018,8306
20Cervelaatworst10018,3382
21Kipfilet10017130
22Bloedworst10015,2374
23Gebraden gehakt10014,5302
24Grillworst10014,5243
25Leverpastei10014,2314
26Palingworst10013,6438
27Boterhamworst10012,1308
28Zure zult10011241

2. Meest eiwitrijke vissoorten

Meest eiwitrijke vissoorten
NummerProductHoeveelheid (g)Eiwit (g)Calorieën (kcal)
29Mosselen gebakken10032323
30Tonijn10025,9114
31Makreel bereid10024244
32Zalm10023,5164
33Sardientjes10022,5220
34Forel bereid10022,1132
35Kabeljauw bereid10022118
36Garnalen10018,5384
37Haring10018216
38Krab1001785
39Kreeft1001682
40Vissticks bereid10015,1247

3. Eiwitrijke vleesvervangers

Eiwitrijke vleesvervangers
NummerProductHoeveelheid (g)Eiwit (g)Calorieën (kcal)
41Tofu10012121
42Tempeh10012151
43Falafel1009,1275
44Jackfruit100133

4. Eiwitrijke tussendoortjes

Eiwitrijke tussendoortjes
NummerProductHoeveelheid (g)Eiwit (g)Calorieën (kcal)
45Protein cookie7537,5317
46Kibbeling14533306
47Lekkerbekje14533306
48Eiwit mug cake5025182
49Protein brownie7523287
50Rundertartaar10021,8127
51Kipsaté met saus3 stokjes19,5262
52Protein bites3019150
53Protein chips4016171
54Eiwitreep3515165
55Omelet1 stuk14,5220
56Smart squeeze1251496
57Haring7513129
58Vissticks volkoren9013174
59Gehaktballetjes3 stuks11,5207
60Vissticks9011,5174
61Smart muffin5511,5183
62Protein cheese bar301151
63Kipnuggets3 stuks10,5166
64Nature valley4010,5200
65Carezzo soep1501087
66Frikandel1 stuk10189
67Carezzo eiwitrijke cake5010191
68Carezzo eiwitrijke muffin5010191
69Carezzo appelpencee6510285
70Protein flapjack509234
71Vegetarisch snackballetje478,587
72Bapao met kip1 stuk8,5278
73Kipknakworst60888
74Runderknakworst608108
75Bouwsteentje groot588191
76Smart crunchy wafels408198
77Easy to eat558133
78Magere knakworst60782
79Mini kipspies30782
80Vissticks light2 stuks798
81Smart protein chips1 zakje795
82Planters protein mix257151
83Knakworst607121
84Kipfrietjes306,555
85Gekookt ei1 stuk6,564
86Noten & bonen256,5145
87Bifi256,5128
88Kipcorn1 stuk6,5184
89Kwarktaart1156,5251
90Fuet droge worst20683
91Edammeboontjes50662
92Pistache noten256148
93Noten pepitamix256149
94Kroket656175
95Wrap gerookte zalm2 stuks6201
96Cashew noten255,5162
97Mixed nuts255,5162
98Bifi turkey205,5101
99Bifi beef205,5102
100Gerookte zalmrolletje roomkaas3 stuks5,5101
101Notenreep amandel255,5135
102Happy beans255,5109
103Bouwsteentje klein305,599
104Cream & cookies2 stuks5,5139
105Cheesestrings21564
106Feta30575
107Pinda's205126
108Bamischijf705192
109Garnalen in knoflook305114
110Visfrietjes605125
111Zalmslaatje1405238
112Kaassouflé705256
113Kwarksnack80590
114Babybel204,559
115Kaasblokjes184,567
116Cheese dippers light354,578
117Smart cake bar404,5148
118Slagroomgebak1004,5316
119Kipfiletrolletjes met roomkaas3 stuks463
120Walnoten254177
121Bitterbal3 stuks4165
122Rundvleesslaatje1504255
123Falafel604125
124Pinda crunch234127
125Eiwit cookies2 stuks479
126Appeltaart1154292
127Fruitmoes1004123
128Gesuikerde pinda's154135
129Pindarotsjes304167
130Surimi sticks3 stuks3,556
131Wassa humus sandwich333,5151
132Smart bonbons1 stuk3,531
133Muffin503,5222
134Gevulde koek603,5260
135Gevulde speculaaskoek663,5260
136Sushi50380
137Studentenhaver253129
138Elite haver253133
139Huzarensalade1503224
140Wassa cheese sandwich303144
141Kwarksticks1 stuk334
142Luikse wafel503223
143Havermoutreep353142
144M&M peanut353180
145Nougat soft363141
146B'tween pinda & pindakaasreep252,5117

5. Eiwitrijke groenten

Groente die rijk is aan ijzer eiwitten en vezels
NummerProductHoeveelheid (g)Eiwit (g)Calorieën (kcal)
147Boerenkool1004,350
148Spruitjes1003,837
149Maïs uit blik1003,5121
150Broccoli1003,329
151Spinazie1002,515
152Artisjok1002,452
153Veldsla100220
154Bloemkool100224
155Asperges1001,917
156Paksoi10019

6. Eiwitrijk fruit

Eiwitrijk fruit
NummerProductHoeveelheid (g)Eiwit (g)Calorieën (kcal)
157Avocado1002,6188
158Zwarte bessen1001,247
159Banaan1001,286
160Aalbessen1001,151
161Rode bessen1001,151
162Mango1001,161
163Kruisbessen100136
164Aardbeien1000,836

7. Eiwitrijk voedsel: Noten, zaden en peulvruchten

Eiwitrijke voedsel Noten zaden en peulvruchten
NummerProductHoeveelheid (g)Eiwit (g)Calorieën (kcal)
165Hennepzaad10032592
166Pompoenpitten10030574
167Pinda's10026567
168Sesamzaad10026629
169Pijnboompitten10024611
170Amandelen10021575
171Pistache noten10020562
172Lijnzaad10019477
173Maanzaad10019455
174Cashew noten10018553
175Zonnebloempitten10018647
176Chiazaad10017443
177Walnoten10015654
178Hazelnoten10015628
179Paranoten10014655
180Linzen10010116
181Pecannoten1009690
182Macademia noten1008718
183Kidneybonen1007,8333
184Zwarte bonen1007,798
185Kikkererwten1007,5365
186Bruine bonen1007110
187Witte bonen100667
188Kapucijners1005,5107

8. Eiwitrijk broodbeleg

Eiwitrijk broodbeleg
NummerProductHoeveelheid (g)Eiwit (g)Calorieën (kcal)
189Protein cheese  301151
190Tonijn uit blik401044
191Gerookte forel40955
192Kaas 30+30987
193Gerookte makreel408,5120
194Gerookte zalm 408,574
195Makreel uit blik407,5103
196Gerookte haring40798
197Kaas 48+307113
198Geitenkaas 50+307119
199Mozzarella25566
200Brie 60+30566
201Pindakaas 100% pinda's205123
202Whey choco204,5106
203Tahin204,5120
204Notenpasta204,5123
205Pindakaas  204,5132
206Rookkaas20460
207Runderrookvlees153,516
208Rauwe ham153,527
209Kalkoenfilet15317
210Ossenworst15325
211Filet americain20348
212Salami15360
213Kipfilet152,519
214Ham152,520
215Pulled pork152,523
216Pulled chicken152,527
217Kipsatesalade252,546
218Hüttenkase202,518
219Smeerkaas 20+152,521
220Vegetarische filet americain242,551
221Kipkerriesalade25271
222Vegetarische boterhamworst15242
223Eiersalade25264
224Humus201,564
225Avocado901,5179

9. Eiwitrijke ontbijtgranen

Ontbijtgranen
NummerProductHoeveelheid (g)Eiwit (g)Calorieën (kcal)
226High protein muesli4012187
227Protein sportmuesli4011,5168
228Whey crunch4010174
229Super granola protein407,5205
230Volkoren granola405,5185
231Muesli zonder suiker405140
232Muesli noten405156
233Havermout405149
234Muesli met vruchten404,5161
235Brinta404120
236Cruesli403,5175

10. Eiwitrijke toetjes

Toetjes
NummerProductHoeveelheid (g of ml)Eiwit (g)Calorieën (kcal)
237My Q protein kwark18022,5122
238Melkunie protein kwark20020134
239High protein pudding20020152
240Halfvolle kwark15017155
241Lindahls kvarg15016,590
242Lindahls kvarg lactosevrij15016,590
243Skyr naturel15016,598
244Smart protein pudding12515109
245Melkunie protein yoghurt18515130
246Magere milde kwark1501497
247Skyr15014117
248Skyr met vruchtensmaak15013,584
249Optimel Griekse stijl1501374
250Magere kwark1501387
251Koupe protein ijs10013163
252Breaker high protein20012168
253Aarbeienkwark 0%15010,578
254Volle kwark15010,5194
255Optifit magere vruchtenkwark1501074
256Boer'n yoghurt noten1709,5213
257Alpro Go On1509,5107
258Activia naturel1258,55
259Topvit magere kwark 0,1%1508,563
260Optimel vruchtenkwark 0%1508,564
261Magere kwark met yoghut 0%1508,565
262Griekse yoghurt 0%1508,568
263Danio romige kwark1508,5170
264Almhoff volle kwark1508,5204
265Boer'n yoghurt muesli1708238
2660% vet yoghurt1507,5137
267Karnemelk dessert2007,5234
268Boer'n yoghurt1506,5158
269Vanille rijstdessert2006,5274
270Mona pudding1506,5280
271Magere yoghurt150658
272Activia 0%125671
273Vanillevla 0%150687
274Soja yoghurt ongezoet150665
275Mild & Creamy naturel ongezoet150665
276Soja yoghurt  150668
277Mild & Creamy naturel   150683
278Danio luchtige kwark1256154
279Almhoff hoekje1506155
280Vla dessert1506156
281Breaker 2006200
282Roomtoetje2006210
283Karnemelkse bloem- of gortepap1505,578
284Turkse yoghurt 3%1505,587
285Volle yoghurt1505,587
286Topvit vanillevla 0%1505,587
287Vlaflip1505,5123
288Fruityoghurt1505,5129
289Yo fruit1505,5164
290Yoghurtvariatie met vruchten1505,5110
291Mild & Creamy smaken1505,5119
292Optimel yoghurt 0%150556
293Optimel vla 0%150575
294Geitenyoghurt150598
295Havermoutpap1505110
296Activia muesli/granen1255135
297Turkse yoghurt 10%1505176
298Griekse yoghurt 10%1505188
299Chocolademousse1005182
300Milde roomyoghurt1505213
301Grand dessert2005250
302Rijstepap1504,5129
303Griesmeelpap1504,5140
304Wolkentoetje1254,5165
305Alpro dessert1504,5129
306Groente- en fruittoetje60452
307Activia fruit1254120
308Roomyoghurt met vruchten1504212
309Griekse yoghurt1504219
310Sahne/Cream pudding1504228
311Oikos Griekse yoghurt1253,5180
312Creamy1503,5210
313Tiramisu853,5216
314Griekse fruityoghurt1503,5219
315Oppo ice cream100375
316Vla1503142
317Vla zacht & luchtig1503142
318Cornetto1 stuk3197
319Roomijs1003205
320Magnum1 stuk3258

11. Eiwitrijke supplementen en dranken

Eiwitrijke supplementen en dranken

Onder eiwitrijk voedsel vallen ook verschillende dranken en supplementen. De laatste 2 tabellen bestaan uit eiwitrijke dranken en eiwitrijke supplementen.

11.1 Dranken

NummerProductHoeveelheid (ml)Eiwit (g)Calorieën (kcal)
321IsoWhey5002290
322Melkunie protein shake22520171
323Vifit recovery drink33020186
324Vifit protein33017228
325Smart protein drink2501699
326Boermarke shake20016326
327Protein water lime5001560
328Skyr drink25015158
329Zuiveldrink havermout33015221
330Protino12513,5256
331Protein kurkuma25011,5175
332Melkunie milkshake20011184
333Fruitzuivel15010125
334Coffee drink33010196
335Carezzo fruitsap15010105
336Milk drink protein150871
337Super smoothie protein3608212
338Milsani milkshake2007,5150
339DE ice coffee cappuccino2307150
340Frapuccino2507158
341DE ice coffee macchiato2307196
342Chocomel150662
343Drinkyoghurt Griekse stijl150665
344Starbicks skinny latte220677
345Starbucks chilled2206154
346Magere melk1505,553
347Kefir drink1505,572
348Geiten karnemelk150545
349Halfvolle melk150569
350Fruitmelk150583
351Magere chocomel150593
352Sojadrink ongezoet150554
353Sojadrink  150557
354Melkunie geitenmelk1505105
355Volle chocomel1505115
356Halfvolle chocomel1505134
357Drinkyoghurt 0%1504,542
358Karnemelk1504,545
359Yoghurtdrink1504,548
360Goedemorgen zuivelontbijt1504,596
361Soja soleil1504,560
362Drinkyoghurt met vruchtensap1504,5113
363Naturals drink150445
364Fristi rood fruit1503,547
365Yogho yogho1503,587
366Protein kokoswater1503,568
367Milk en fruit lichtzoet150366
368Fristi 150366
369Milbona L.casei125390
370Aarbeienyoghurtdrink150395
371Sojadrink light150341
372Protein limonadesiroop150323

11.2 Supplementen

NummerProductHoeveelheid Eiwit (g)Calorieën (kcal)
373Whey proteine isolaat Clean Nutrition1 schep32,6135
374Hydrowhey Optimum Nutrition1 schep30137
375Whey protein pro Clean Nutrition1 schep28140
376Protein bar elite MyProtein1 stuk26238
377Iso-100 hydrolized Dymatize1 schep25110
378Elite casein Dymatize1 schep25130
379Syntha-6 edge BSN1 schep24149
380Gold standard 100% plant-based protein Optimum Nutrition1 schep24144
381Isolate perfection Body & Fit1 schep2499
382Impact whey isolate MyProtein1 schep2393
383Eat clean bar Bodylab1 stuk22,2192
384Whey perfection Body & Fit1 schep22111
385Fusion Pro Dedicated Nutrition1 schep22119
386Delicious protein bar XXL Nutrition1 stuk20290
387Clean protein bar Body & Fit1 stuk20182
388Quest bar Quest Nutrition1 stuk20207
389Macro munch protein bar Bulk Powders1 stuk20232
390Protein bar Barbells1 stuk20197
391Low carb protein bar XXL Nutrition1 stuk20187
392Premium whey protein Muscletech1 schep20140
393N'Joy protein bar XXL Nutrition1 stuk19,8203
394Smart Protein Body & Fit1 schep18,689
395Smart bar Body & Fit1 stuk15156

3 Eiwitrijke recepten

Eiwitrijke recepten

Wat goed dat je tot hier al gelezen hebt! Om je te bedanken geef ik je hier een greep uit mijn favoriete eiwitrijke voedsel in de vorm van mijn 3 favoriete eiwitrijke recepten, afkomstig van voedigscentrum.nl!

Recept 1: Mediterrane kabeljauw

Recept voor 2 personen.

Ingrediënten

  • 1 rode paprika
  • 1 groene paprika
  • 2 rode uien
  • 400 gram broccoli
  • 2 eetlepels olijfolie
  • 3 tomaten
  • 2 ansjovisfilets uit blik
  • Tijm
  • 150 gram volkorenmacaroni
  • 2 citroenschijven
  • 2 stukken kabeljauwfilet
  • Peper 

Bereiding

  1. Was de groenten.
  2. Snijd de paprika’s, uien, tomaten en broccoli in kleine stukjes.
  3. Voeg de tomatenblokjes en tijm toe aan 1 ui in 1 eetlepel olijfolie.
  4. Laat de saus een kwartier sudderen.
  5. Kook de macaroni.
  6. Snijd de citroenschijven doormidden.
  7. Snijd de ansjovis in stukken.
  8. Verwarm de rest van de olie en voeg hieraan de stukjes ansjovis toe.
  9. Bak de paprika en de rest van de ui 5 minuten mee. Voeg wat tijm toe.
  10. Voeg peper toe aan de kabeljauw.
  11. Leg de vis bij de paprika in de pan en voeg de citroenstukken toe. Stoof de vis in 8 minuten gaar.
  12. Kook de broccoli in 4 minuten gaar.
  13. Schep de tomatensaus door de uitgelekte macaroni en serveer de vis en broccoli erbij.

Voedingswaarden per persoon

Energie620 kcal
Vet15 gram
Waarvan verzadigd vet2 gram
Koolhydraten65 gram
Waarvan suikers10 gram
Vezels15 gram
Eiwit50 gram
Zout1 gram

Recept 2: Kerrierijst met kip en witlofsalade

Recept voor 2 personen.

Ingrediënten

  • 1 sinaasappel
  • 2 eetlepels halfvolle yoghurt
  • 1 ui
  • 2-3 struikjes witlof
  • 1 eetlepel olie
  • 1 eetlepel kerriepoeder
  • 150 gram zilvervliesrijst
  • 150 gram kippendijvlees of kipfilet
  • Peper
  • 1 eetlepel vloeibare margarine
  • 100 gram diepvriesdoperwtjes

Bereiding

  1. Pel de sinaasappel en snijd het vruchtvlees in stukjes. Vang het sap op.
  2. Maak een saus van het sap en de yoghurt.
  3. Was de witlof en snijd de struikjes in repen. Meng het sausje en de stukjes sinaasappel erdoor. Zet het mengsel even weg.
  4. Pel en snijd de ui.
  5. Fruit de ui in kerrie in de olie tot het gaat geuren.
  6. Voeg de rijst en 300 ml water toe in de pan. Voeg het water al roerend toe.
  7. Kook de rijst en laat de rijst in 20 minuten gaar worden.
  8. Snijd de kip in repen en voeg peper toe. Bak de kip in margarine in ongeveer 8 minuten.
  9. Laat de doperwtjes gaar worden in de rijst.
  10. Serveer de kip en witlofsalade bij.

Voedingswaarden per persoon

Energie585 kcal
Vet15 gram
Waarvan verzadigd vet4 gram
Koolhydraten75 gram
Waarvan suikers10 gram
Vezels9 gram
Eiwit30 gram
Zout0,2 gram

Recept 3: Vleesrolletjes met spinazie

Recept voor 2 personen.

Ingrediënten

  • 6 aardappelen
  • 2 ongepaneerde varkensschnitzels
  • Peper
  • 1 pakje achterham
  • 6 takjes koriander
  • 2 eetlepels vloeibare margarine
  • 750 gram spinazie

Bereiding

  1. Schil de aardappelen en kook ze in een bodempje water met het deksel op de pan in 20 minuten gaar.
  2. Bestrooi de schnitzels aan beide kanten met wat peper. Voeg aan iedere schnitzel een half plakje ham toe.
  3. Was de koriander en knip het over het vlees.
  4. Rol de schnitzels op en steek ze vast met een cocktailprikker.
  5. Verwarm de margarine en bak de rolletjes hier aan alle kanten bruin in. Laat de rolletjes gedurende 20 minuten gaar worden.
  6. Was de spinazie. Kook het in 4 minuten gaar.
  7. Neem de vleesrolletjes uit de pan en gier er 75 ml water bij. Roer het aanbaksel los van de bodem van de pan en laat de jus even koken. Serveer de jus bij het vlees, de aardappelen en de spinazie.

Voedingswaarden per persoon

Energie460 kcal
Vet15 gram
Waarvan verzadigd vet2 gram
Koolhydraten40 gram
Waarvan suikers1 gram
Vezels7 gram
Eiwit40 gram
Zout0,5 gram

Eiwitrijk voedsel lijst: tot slot

Eiwitrijk voedsel lijst tot slot

Ik hoop dat je iets hebt gehad aan deze tabellen met eiwitrijk voedsel en recepten! Welke producten gebruik jij al of welke ga jij proberen? 

Populair in de categorie: Gezondheid

Geef een antwoord

Het e-mailadres wordt niet gepubliceerd. Vereiste velden zijn gemarkeerd met *

Deze website gebruikt Akismet om spam te verminderen. Bekijk hoe je reactie-gegevens worden verwerkt.

6 Exclusieve tips voor vetverlies en afvallen

Ontvang exclusieve
gewichtsverlies tips!

Door de jaren heen heb ik heel veel research gedaan over afvallen en gewichtsverlies. 
Hiermee heb ik heel veel informatie verzameld, en dit heb ik nu gebundeld in 6 praktische tips!

You have Successfully Subscribed!

6 Exclusieve tips voor vetverlies en afvallen

Ontvang exclusieve
gewichtsverlies tips!

Door de jaren heen heb ik heel veel research gedaan naar afvallen en gewichtsverlies. 
Hiermee heb ik heel veel informatie verzameld, en dit heb ik nu gebundeld in 6 praktische tips!

De tips komen in je mailbox!